Описание
Cквирське сільське професійне училище №29 було створене на базі реорганізованого сільськогосподарського технікуму відповідно наказу обласного управління профтехосвіти від 1 серпня 1972р. З 1 вересня за парти в училищі сіли близько 260 учнів – 9 груп, з яких три групи трактористів-машиністів широкого профілю, дві групи майстрів плодоовочівників (на базі 8-ми класів) і 4групи трактористів (на базі 10-ти класів).
На посаду директора був призначений Оскілко Микола Іванович, досвідчений керівник і вмілий організатор, який мав дві вищі освіти – агрономічну і педагогічну.Заступником з навчально-виробничої роботи було призначено інженера-механіка – Крижанівського Петра Івановича, заступником з навчальної роботи – Скрипник Тетяну Григорівну (історик), заступником директора з виховної роботи Кисляна Михайла Федоровича, вченого агронома (пізніше здобув і педагогічну освіту. Головним бухгалтером була Палієнко Матрона Іванівна, завідуючим навчальним господарством – Литвиненко Микола Свиридович.До складу інженерно – педагогічного колективу ввійшла переважна більшість досвідчених викладачів технікуму: Карпань Микола Васильович – викладач овочівництва, Капань Ніна Володимирівна – викладач естетичного виховання і російської мови та літератури, Липська Клавдія Андріївна – викладач російської мови та літератури, Духнівська Надія Феодосіївна – викладач української мови, літератури та іноземної мови, Дубовенко Валентина Григорівна – викладач математики, Ровінська Лариса Федорівна – викладач фізики, Денисюк Поліна Семенівна – викладач англійської мови, Прокудін Микола Михайлович – викладач механізації, Барановська Валентина Григорівна – викладач основ агрономії, Кулак Килина Іванівна – викладач плодівництва.Першими майстрами виробничого навчання були: Ковтун С.П., Гіптенко Микола Іванович, Грищенко Михайло Іванович, Березівський Микола Григорович, Березівськой Володимир Григорович, Прошківський Анатолій Францович, Віннічук Валерій Тимофійович, Бабак Дмитро Васильович, Цвіркун Василь Леонтійович, Поліщук Леонід Кирилович. Старшим майстром було призначено Чайківського Василя Васильовича, який працював на цій посаді до 1976 року.
На баланс училища перейшла вся навчально-матеріальна база технікуму: навчальне господарство, в наявності якого було до 100 га ріллі з двома фруктовими садами і ставком, машинно-тракторним парком (2 вантажні автомобілі, 1 комбайн, 2 трактори, с/г машини), дві їдальні (біля навчального корпусу і на учбовому господарстві), бібліотека з читальним залом, книжковий фонд якої був одним з найбільших у районі (зав. Бібліотекою спочатку працювала Антонечко Тамара Олексіївна, потім Брайко Людмила Миколаївна, яку змінила на цій посаді Шараєвська Лариса Леонтіївна), актовий і спортивний зали (керівником фіз. виховання був Богуцький Василь Іванович, Військовим керівником – Дубовенко Борис Григорович (приблизно 1 рік), його змінив Львутін Микола Васильович). Під лабораторії училище орендувало приміщення Депо залізничної станції, яке знаходилось на відстані до 2,5км від навчального корпусу, що створювало певні незручності.
Трьох разове харчування здійснювалось за рахунок державних коштів. На вихідні учні забезпечувались пайками: маслом, яйцями, цукром, м’ясними і рибними консервами, тощо. Для місцевих учнів, що не проживали в гуртожитку і не снідали в їдальні вранці, було організовано додаткові компенсаційні сніданки: один стакан сметани з тістечками.Сироти були на певному державному утриманні. Всі учні забезпечувались робочим і парадним одягом безкоштовно.В зв’язку з реформою освіти у 1978 році, коли було створено міське управління освіти у Києві, змінилась назва і нумерація училища. Сквирське сільське професійно-технічне училище №9 стало іменуватися Сквирським професійним училищем №29. В цей час було розформоване сквирське міське училище №32 і його частина була приєднана до училища №29 з підготовкою професії: газоелектрозварник, секретар-машиністка. В колектив училища влилось частина інженерно-педагогічного колективу 3