Описание
Духи, парфум, історія духів, цитати і вислови про духів
Хочеш, щоб духи стали невід'ємною частиною твого образу, його вишуканою прикрасою? Тоді, ласкаво просимо в царство чарівних ароматів! Духи, парфум, історія духів, цитати і вислови про духів - про все це і поговоримо.
Історія духів
Історія духів починається з незапам'ятних часів.
Люди давно відкрили для себе надзвичайні властивості запахів, здатних створювати потрібний настрій. У давнину, під час ритуалів, жерці язичницьких богів спалювали в курильниці трави, коріння рослин і квіти. Вони вважали, що "смачний" дим може розташувати до них богів, а також створити атмосферу таємничості і неймовірності відбувається. Однак пахощі цінувалися і за межами храмів.
Першим народом, які зробили аромати частиною своєї культури, стали єгиптяни. Вони натирали тіла маслами і мазями з запахом кориці або меду. Причому така косметика була настільки дорогою, що дозволити її собі могла тільки знати. Легендарна цариця Клеопатра наказувала змочувати духами вітрила своїх кораблів, щоб божественний запах сповіщав про її прибуття.
У Персії серед багатіїв вважалося хорошим тоном вирощувати у своїх садах фіалки, жасмин, лілії і червоні троянди, щоб потім використовувати їх для виготовлення пахощів. Саме персам ми зобов'язані винаходом рожевої води. Стародавні греки намагалися складати композиції з різних запахів і записували свої рецепти, докладно відзначаючи, з яких рослин які аромати виходять. А римляни ввели в моду гоління обличчя, після якого наносили на шкіру пахучі мазі. В епоху Середньовіччя запашний парфум стали використовувати для маскування неприємних запахів, які з'являлися внаслідок поганої гігієни. Саме тоді були винайдені рідкі парфуми на основі спирту і ефірних масел, відомі нам до сих пір і використовуються в парфумерії.
Минув час, але різний парфум продовжував бути так само популярним. Відомо, що Наполеон Бонапарт дуже любив запах жасмину і фіалок. І перекладав свою вінценосну особу за день до 12 літрів духів. І це не було простою примхою. Імператор вважав, що приємний аромат допомагає йому ефективно керувати бойовими діями. І, крім того, у військових походах він використовував духи для дезінфекції. До речі, в 1804 році він заснував першу парфюмерно-косметичну компанію і придумав ароматну воду, яку назвав туалетного.
"Батьком" сучасної парфюмерії вважається Франсуа Коті. Він був не лише геніальним "носом", а й хорошим підприємцем. Йому належала ідея продавати духи в гарних флаконах, а не в простих аптекарських бульбашках. Він же вперше почав поєднувати натуральні запахи з штучними. Так в 1917 році був складений аромат "Chypre", що приніс Коті світову популярність. У наші дні технологічний процес дозволяє використовувати найнеймовірніші пахучі композиції. У продаж надходить величезна кількість парфумів, і підібрати "свої" буває дуже складно. Але ми спробуємо розібратися в цьому різноманітті.
Вибираємо парфум
При виборі аромату в першу чергу треба пам'ятати про те, що кожна людина володіє унікальною "хімією шкіри ". Це означає, що ті духи, які тобі сподобалися "на подружці", можуть зовсім по-іншому пахнути на твоїй шкірі. Парфуми потрібно підбирати індивідуально. Давати тут якісь рекомендації досить складно, але все-таки існують деякі загальні правила.
Фахівці не рекомендують приходити в магазин і пробувати все підряд. Навряд чи такий спосіб допоможе тобі зробити правильний вибір. Можеш протестувати вміст максимум трьох флакончиків. Інакше ти "принюхатися", заплутаєшся і придбаєш зовсім не те, що хотіла.
бризнувши на себе духами, обов'язково походи з ними якийсь час, щоб аромат розкрився повністю. Крім того, на твоїй шкірі він може дещо змінитися. А орієнтуватися треба саме на "шлейф", адже він буде супроводжувати тебе цілий день.
Парфумерні композиції складаються за принципом тріади: початкова (або верхня) нота, центральна нот