Описание
Ненадиха — село в Тетіївському районі Київської області. Населення - 779 осіб. Село розташоване за 18 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Денихівка і за 180 км від обласного центру – Києва.
Відоме з XVII ст. Назва села походить від козака Ненайди, який ховався в лісі від ворогів
Дерево-старожил
(Із спогадів майора у відставці Каргалуцького В.Л) Бабусі моїй Марії Прокопівні в той час військового лихоліття було років вісімдесят. Довгими зимовими вечорами мені подобалось вислуховувати її розповіді-спогади. Пам’ятаю один такий про панський парк села. В свої молоді роки, бабуся жила якраз напроти того парку, її садибу від панського маєтку розділяв став, який також належав поміщику. Зрозуміло, що сам парк і Панський став для селян були недоступні – територія охоронялась. В ставку водились величезні коропи, а в берегових норах діти, купаючись, виловлювали раки. На протилежному березі була купальня, стояли човни, там відпочивала поміщикові сім’я. вздовж берега красувалась алея, висаджена каштанами, а центральна – липами. Великий фруктовий сад прикрашали клумби екзотичних квітів, в парку вільно походжали павичі. Біля панського будинку (після революції школи) величаво шуміли стальним листям велетенські осокори. Я їх добре пам’ятаю із шкільних років. Деякі з них упали підмиті ставковою водою і люди, в тяжкі роки війни, пиляли та рубали їх на дрова. До наших днів дожило одне дерево тих часів і стоїть воно високо, піднявши свої віти, як охоронець історії села. Одна його половина обламалась в грозу від власної ваги та вітру і дерево стало схоже на пораненого воїна, який пройшов безліч крутих доріг, а пережите і побачене береже в своїй пам’яті.
Церква
Однією з найдавніших споруд нашого села є церква, яка розташована на пагорбку в центрі села. З якого куточку не подивишся на наше село, яке потопає в зелені садів, завжди можна побачити купол церкви, який виблискує на сонці. З 1745 по 1748 рік в селі будувалася кам’яна церква. Простояла вона 10 років і почала руйнуватися. Тому силами парафіян почали будувати дубову, яку опісля два рази вражала блискавка. Церква не згоріла, але постраждав Іконостас. Будівництво цегляної церкви розпочалося на початку XX століття. В 1911 році в день Святого Якима і Ганни 22 вересня, а закінчили в 1912 році. Стіни храму були розмальовані картинами з життя святих апостолів, а біля вівтаря величаво красувалось зображення Святої Богородиці. Церкву відвідувало багато прихожан з навколишніх сіл. Минав час, змінювалося відношення до релігії. По всій Україні руйнували Божі храми. Не минуло це лихо і нашу церкву, яка в 1929 році була частково зруйнована і припинила своє існування. Лише в роки війни і повоєнні роки сільська церква знову почала діяти, але діяла вона тимчасово. В 1950-1951 роках її вже використовували як зерносховище та для інших сільськогосподарських потреб. Згодом приміщення просто пустувало. В 1980 році церкву перебудували на сільський клуб. В 1995 році розпочалося відновлення церкви, після реставрації вона знову почала діяти..
Географічні координати 49°19′47″ пн. ш. 29°51′24″ сх. д.
Адреса ради 09843, Київська обл., Тетіївський р-н, с.Ненадиха , тел. 3-62-25