Описание
Оточена парком Садиба Боратин - місце, історія якого бере початок у вісімнадцятому столітті. Найстаріші документи, які вдалося збрегти до наших днів від 1724 року, описують зовнішній вигляд будівлі і навколишніх територій. Спершу невелика одноповерхова садиба, яка складалася з ґанку, сіней, двох їдалень і шести кімнат, розбудовувалася впродовж століть.
У XVIII столітті садиба належала до родини Крашицьких. На жаль, той період часу був не найкращим в її історії. На початку XIX століття, напівзруйнована і занедбана садиба перейшла в руки до Йозефа Стадніцького і його дружини Катерини, завдяки яким була відреставрована і розбудована. В 20-х роках XIX століття, будинок, імовірніше, був перебудований на зразок модних, на той час, резиденцій шляхецьких, таких як Ланьцут і Пшеворськ Х. Любомирського і Сеняви Чарторицьких. Існують документи, які описують садибу, яка стала " відомим осередком вітчизняних пам'яток. В своєму щоденнику, Ксавери Прек, згадуючи про будинок, хвалить нового власника - Яна Стадніцького.
Великої уваги заслуговує каплиця і прилеглий парк, які за описами не поступалися європейському парковому мистецтву. Парк був настільки відомим, що ним зацікавився сам Ян Гловацький, який в 1830 році увіковічнив його в своїй картині.
Після смерті Яна Стадницького, маєток перейшов до рук Казимера Крашицького, який був капітаном польського війська. Під час володіння Казимера, садиба стала шкільним будинком.
Впродовж І Світової Війни, маєток знову був частково зруйнований і виконував функцію лікарні для австрійських військових.
В міжвоєнний період будинок належав до Маріана Лісовського. Під час ІІ Світової Війни, там знаходився склад зерна, а пізніше, житло для репатріантів.